اثرات معجزه آسای واکسیناسیون بر کاهش ابتلای سالمندان به کرونا

به گزارش وبلاگ تاوافی، ایرنا/ دبیر کمیته مراقبت و درمان ستاد مدیریت اجرایی مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: اندازه ابتلا و بستری سالمندان بر اثر کرونا در موج پنجم کاهش قابل توجهی یافت که دلیل آن اثرات مثبت تزریق واکسن کرونا به آنان بوده است.

اثرات معجزه آسای واکسیناسیون بر کاهش ابتلای سالمندان به کرونا

دکتر علی اصغر انجیدنی اضافه نمود: طبق تحلیل های انجام شده امکان ابتلا و بستری کسانی که حتی یک دُز واکسن را دریافت کردند بسیار کم بوده و به همین علت افزایش تسریع در انجام واکسیناسیون لازم است.

وی اضافه نمود: در موج پنجم کرونا افزایش مقدار ابتلا و بستری ها را در جوانان شاهد بودیم و امیدواریم که واکسیناسیون این گروه سنی هم به سرعت انجام گردد.

دبیر کمیته مراقبت و درمان ستاد مدیریت اجرایی مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تجربه سنگین موج پنجم کرونا نشان داد که باید بیش از پیش روی موضوعات پیشگیری، بهداشت فردی و واکسیناسیون کرونا کار گردد و در میان این موارد بحث واکسیناسیون را باید اسم یک اصل در اولویت قرار داد تا این که قبل از آغاز احتمالی موج ششم بحران کرونا تمامی گروه های هدف واکسینه شوند.

انجیدنی اظهار امیدواری کرد که با واکسیناسیون فراگیر در کنار اقدامات پیشگیرانه دیگر شاهد افزایش مبتلایان به کرونا و بستری در بیمارستانها و فوتی های ناشی از این بیمای نباشیم.

وی ادامه داد: تزریق دز سوم واکسن کرونا یکی از مهمترین دغدغه های مدافعان سلامت است و این موضوع در حال پیگیری است اما هنوز به تصویب نرسیده و ابلاغی در این خصوص دریافت نشده است اما در صورت تصویب آن و دریافت ابلاغیه آن بلافاصله در این خصوص اقدام خواهد شد.

دبیر کمیته مراقبت و درمان ستاد مدیریت اجرایی مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بحث واکسیناسیون خانواده مدافعان سلامت هم در دستور کار قرار گرفته که در این خصوص اولویت با پرسنل کادر درمان بوده و هم اکنون این برنامه در حال اجراست.

انجیدنی اضافه نمود: تمام تلاشمان این است که مانع ایجاد موج ششم بحران کرونا شویم و تحقق این هدف با همکاری شایسته مردم با مدافعان سلامت امکان پذیر است.

منبع: همگردی

به "اثرات معجزه آسای واکسیناسیون بر کاهش ابتلای سالمندان به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اثرات معجزه آسای واکسیناسیون بر کاهش ابتلای سالمندان به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید