افزایش اعتبار تابستانه کتاب 99، استان های کم برخوردار در طرح های حمایتی مشارکت کنند

به گزارش وبلاگ تاوافی، آزاده نظر بلند، معاون کتاب و فرهنگ موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران ، درباره تابستانه کتاب 99 بیان نمود: با مساعدت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، یارانه چهاردهمین دوره طرح های حمایتی افزایش پیدا کرد و همزمان با پنجمین روز از طرح، اعتبار کتاب فروشی ها شارژ شد.

افزایش اعتبار تابستانه کتاب 99، استان های کم برخوردار در طرح های حمایتی مشارکت کنند

وی توضیح داد: این افزایش اعتبار به دنبال اعلام افزایش 50 درصدی بودجه طرح های فصلی بود، بنابراین باید توجه داشته باشیم در نیمه نخست سال جاری دو طرح و با احتساب پاییزه کتاب که طبق برنامه ریزی ها در هفته کتاب برگزار خواهد شد، درمجموع در سال جاری سه طرح حمایتی را خواهیم داشت.

نظر بلند میزان فروش در تابستانه کتاب 99 را قابل توجه اظهار داشت و افزود: فروش در مقایسه با 13 دوره گذشته افزایش قابل توجهی داشته است؛ آن چنان که پیش تر تا روز هفتم فروش 7 میلیاردی را تجربه نکرده بودیم.

وی با اشاره به افزایش تعداد خریداران کتاب، گفت: علاوه بر افزایش تعداد خریداران کتاب نکته قابل توجه مشارکت استان ها است. در این دوره خوشبختانه استان هایی که پیش تر مشارکت کمتری داشتند حضور پر رنگی را ثبت کردند از جمله استان های هرمزگان و یا خراسان شمالی. امید واریم کتاب فروشی های استان های کم برخوردار مثل ایلام و یا کهگیلویه و بویر احمد در دوره های آینده به جریان طرح های حمایتی بپیوندند.

معاون کتاب و فرهنگ موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران درباره معیار های تخصیص اعتبار به کتاب فروشی های مشارکت کننده، افزود: معیار های تخصیص اعتبار به کتاب فروشی های مشارکت کننده درطرح های حمایتی نخست تابعی از کل اعتبار است همچنین تعداد کتاب فروشی ها و مساحت، تعداد کتاب، میانگین مصرف اعتبار در دوره های قبل برای تخصیص اعتبار در نظر گرفته می شود.

تابستانه کتاب 99 تا 30 مرداد ماه در سراسر کشور ادامه دارد و علاقه مندان به کتاب می توانند با مراجعه به کتاب فروشی ها برای خرید کتاب از تخفیف 20 درصدی بهره مند شوند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "افزایش اعتبار تابستانه کتاب 99، استان های کم برخوردار در طرح های حمایتی مشارکت کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش اعتبار تابستانه کتاب 99، استان های کم برخوردار در طرح های حمایتی مشارکت کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید