عسکری: قهرمانان دیر بجنبند بازیکنان جوان جای آنها را می گیرند، الزامی بر اعزام 8 وزن به مسابقات جهانی نداریم

به گزارش وبلاگ تاوافی، سرمربی تیم ملی تکواندو گفت: روزی قهرمانان فعلی جای قهرمانان گذشته را گرفتند و امروز نیز اگر دیر بجنبند یکسری جوانان ممکن است جای آنها را بگیرند.

عسکری: قهرمانان دیر بجنبند بازیکنان جوان جای آنها را می گیرند، الزامی بر اعزام 8 وزن به مسابقات جهانی نداریم

فریبرز عسکری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ تاوافی، در مورد رقابت های انتخابی ورود به اردوی تیم ملی تکواندو گفت: مسابقات قشنگی را دیدیم و به نسبت گذشته شاهد ضربات ریسکی بیشتر و آمادگی بالاتر بازیکنان بودیم. از طرفی هوگوها استاندارد بود و تاثیر آن را در مسابقات روز گذشته مشاهده کردیم و نوع امتیازگیری و شیوه بازی خیلی متفاوت از هوگوهای گذشته بود. نمی گویم هوگوهای قبلی بد است، اما مسابقات جهانی با این هوگوها برگزار می گردد و باید خودمان را با این هوگوها هماهنگ کنیم.

وی در مورد اینکه نفرات دعوت شده به اردو فینالیست های مسابقات خواهند بود، گفت: در این خصوص جلسه ای خواهیم داشت تا به جمع بندی برسیم، اما ممکن است چند نفر با همفکری مجموعه دعوت شوند.

سرمربی تیم ملی تکواندو در مورد شکست بازیکنان مطرحی همانند فرزان عاشورزاده، سعید رجبی، سجاد مردانی و میرهاشم حسینی و تصمیم کادرفنی در این خصوص توضیح داد: بازیکنانی که در فینال باختند خود به خود سهمیه دعوت به اردو را دریافت کردند و ما قبل از مسابقات نیز گفته بودیم نفرات اول و دوم به اردو دعوت خواهند شد. سجاد مردانی و میرهاشم حسینی در فینال شکست خوردند.

عسکری در مورد پدیده مسابقات بیان کرد: چهره های جوان خیلی خوبی را دیدیم و فکر می کنم در وزن یک مهدی حاج موسایی خیلی خوب بازی کرد. در وزن ششم محمدحسین یزدانی و در وزن هشتم، علیرضا نادعلیان عملکرد خیلی خوبی داشتند. بعضی بازیکنان که بازنده شدند هم عملکرد خیلی خوبی داشتند.

وی در مورد اینکه چه تعداد بازیکن به اردوی تیم ملی دعوت خواهند شد، گفت: این موضوع نیز بعد از جلسه فنی تعیین خواهد شد. حضور 16 بازیکنان فینالیست قطعی است و در مورد نفرات بیشتر تصمیم خواهیم گرفت.

سرمربی تیم ملی در مورد ناامیدی بابت شکست بازیکنان مطرح و امیدواری به عملکرد بازیکنان جوان، به وبلاگ تاوافی گفت: نباید به نام ها نگاه کنیم و ملاک آمادگی حال حاضر افراد است و این چرخه دائم در حال حرکت است. روزی قهرمانان فعلی جای قهرمانان گذشته را گرفتند و امروز نیز اگر دیر بجنبند یکسری جوانان ممکن است جای آنها را بگیرند. کسانی که وارد اردو می شوند باید کفش آهنی بپوشند و کوشش مضاعفی داشته باشند. به نام ها توجه نخواهیم کرد و هر کسی آماده تر باشد انتخاب خواهد شد.

عسکری در مورد تاثیر عملکرد داوران در نتایج مسابقات یادآور شد: فکر نمی کنم داوری در نتایج تاثیری داشت. در بعضی موارد کسانی که آن طرف بودند یک چیزی می دیدند، اما من پشت مانیتور شاهد بودم داوران تمام کوشش خود را کردند تا مسابقات به برترین نحو و با کمترین اشتباهات برگزار گردد.

وی در مورد زمان برگزاری اردوها و اعلام ترکیب تیم گفت: اردو روز سه شنبه شروع خواهد شد و انتخاب تیم آخرین مرحله خواهد بود، اما قطعاً در زمان اردوها ریزش خواهیم داشت. معمولاً انتخابی ها 2 از 3 بوده است، اما محتمل است در مسابقات جهانی این دوره تیم خود را کیفی اعزام کنیم. اگر احساس کنیم در 5 یا 6 وزن احتیاج است بازیکن اعزام کنیم این کار را خواهیم کرد. الزامی بر اعزام در 8 وزن نداریم و حتماً بازیکنان باید باید با برترین شرایط در اردو حاضر شوند تا خود را به کادرفنی تحمیل نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عسکری: قهرمانان دیر بجنبند بازیکنان جوان جای آنها را می گیرند، الزامی بر اعزام 8 وزن به مسابقات جهانی نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عسکری: قهرمانان دیر بجنبند بازیکنان جوان جای آنها را می گیرند، الزامی بر اعزام 8 وزن به مسابقات جهانی نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید