ربات جراح در قرنطینه جان زنان را نجات می دهد

به گزارش وبلاگ تاوافی به نقل از تلگراف، یک ربات جراح به تیم پزشکان یکی از بیمارستان های سرویس سلامت انگلیس افزوده شده تا طی دوران قرنطینه بتواند جراحی های مربوط به بیماری های زنان از جمله جراحی سرطان را انجام دهد.

ربات جراح در قرنطینه جان زنان را نجات می دهد

طی قرنطینه کووید 19 در انگلیس، بعضی بیمارستان ها، جراحی های مربوط به بهداشت زنان را به تعویق انداخته یا لغو کردند. اما در بیمارستان میلتون کینز رباتی به نام ورسیوس(Versius) از ماه جولای عمل های جراحی زنان را انجام می دهد. این نخستین بار در اروپا است که از یک ربات برای انجام عمل جراحی زنان استفاده می گردد.

این ربات تا به امروز بیش از 50 عمل جراحی روی زنان از جمله حذف تومور یا کاهش ریسک سرطان، حذف کیست و هیسترکتومی (خارج کردن رحم) انجام داده است.

محققان دانشگاه کمبریج این ربات را برای انجام عمل های جراحی روی بیمارانی با مشکل اورولوژیکی ابداع کردند. اما بیمارستان از این ابزار برای فرایند نوینی استفاده کرد.

طی عملیات، جراحان در اتاق عمل پشت یک میز کنترل می نشینند و داخل بدن بیمار را روی یک نمایشگر سه بعدی با وضوح بالا تماشا می نمایند. آنها با استفاده از یک پنل ابزارهای بازوی رباتیک را کنترل می نمایند.

ربات مذکور در مقایسه با دست انسان عمل جراحی را به وسیله برشی کوچک تر و دقیق تر انجام می دهد. این بدان معنا است که ریسک عفونت در بدن بیمار کمتر می گردد و مدت زمان بهبود وی نیز کاهش می یابد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ربات جراح در قرنطینه جان زنان را نجات می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربات جراح در قرنطینه جان زنان را نجات می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید