بُردن در هوا و زمین آلوده تهران!

به گزارش وبلاگ تاوافی، مهدی قائدی این روزها مثل یک از گور برخاسته با اشتیاق بازی می نماید، با فوتبال طروات می بخشد. او می توانست بعد از آن تصادف مرگبار، زنده نباشد یا حتی گوشه زندان روی دیوار خط بکشد اما حالا آقای گل لیگ است، آقای پاس گل لیگ.

بُردن در هوا و زمین آلوده تهران!

وبلاگ تاوافی؛ احسان محمدی- با پاهای ظریفی که هر آن می ترسی یک تکل بی رحمانه قلم شان کند - از آنها که سعید سالارزاده زد و فوتبال میلاد میداوودی را تمام کرد- مثل آهو می دود، تغییر جهت می دهد، بعد نرم و آرام جوری زیر توپ می زند و آن را روی سینه دیاباته می فرستد که سعید معروف با پنجه هایش توپ را لب تور برای امیر غفور آماده می نماید.

مهدی قائدی این روزها مثل یک از گور برخاسته با اشتیاق بازی می نماید، با فوتبال طروات می بخشد. او می توانست بعد از آن تصادف مرگبار، زنده نباشد یا حتی گوشه زندان روی دیوار خط بکشد اما حالا آقای گل لیگ است، آقای پاس گل لیگ.

استقلال تهران در حالیکه باز استرماچونی آنها را دقایقی پیش از شروع بازی در یک لایو اینستاگرامی شگفت زده کرد با نتیجه 4-1 شاهن بوشهری را شکست داد که با همه دویدن ها و دریبل زدن های خلاقانه حسین مالکی جان مقاومت نداشت. رضاپور، قائدی، دانشگر، دیاباته چهار گل زدند اما استقلال شاد نشد. آنها هنوز در شوک ناشی از عدم بازگشت سرمربی ایتالیایی شان هستند که یک روز قبل از بازی با پیکان رفت و حالا یک ساعت مانده به بازی گفت دیگر برنمی گردد!

اینکه رفتار مدیران ایرانی خطا و بد و ناشیانه بوده به کنار اما این رفتار از طرف کسی که خودش را حرفه ای می داند پذیرفتنی است؟ استقلال دیروز برد اما در دقایقی می توانست بازنده هم باشد. تیم به ویژه در فاز دفاعی به شدت شنماینده است و اگر مقابل حریف بزرگی قرار بگیرد ممکن است کمر راست نکند. استرماچونی نمی توانست دو هفته صبر کند؟ رفتار مدیران خودمان را نقد می کنیم، یادمان نرود که مربی ایتالیایی هم بد موقع و بی توجه به شرایط تیمش رفت. این را حتی وریا غفوری هم بعد از بازی مقابل پیکان گفت اما این روزها گوشی برای شنیدن این حرف ها نیست. استقلال 4-1 پیروز شد. مرهمی بر زخم عمیقی که خورده اند و حالا باید منتظر روزهای دشوارتر باشند.

پرسپولیس اما مثل حکایت قدیمی خرگوش و لاک پشت حالا یک مدعی تمام عیار است. کالدرون بی هیاهو به 9 پیروزی دست یافت. بیشترین پیروزی در لیگ. آنها در حالی 2-0 سایپا را شکست دادند که هم زمین چمن با آنها همراهی کرد و هم رادوشویچ با یک فوق واکنش نشان داد چرا طرفداران شیفته اش هستند. گل دقیقه 18 وحید امیری همه را یاد گلی انداخت که در بازی های پیش فصل احمد نوراللهی به بیرانوند زد! در دقیقه 76 آن مسابقه که در چارچوب تورنمنت جام شهدا برگزار گردید، از پشت هجده قدم، احمد نوراللهی با سر توپ را برای بیرانوند فرستاد، توپ در یک قدمی دروازه بان ملی پوش به زمین خورد، راهش را کج کرد و درون دروازه رفت! درست مثل گلی که حامد فلاح زاده دیروز روی برگردان بی جان وحید امیری دریافت کرد. چمن گل زد.

گل دوم را احمدنوراللهی روی پاس فرشاد احمدزاده که هنوز محبوب طرفداران نشده به زیبایی زد تا نفس گرم پرسپولیس دوباره بیخ گوش استقلال حس گردد. آنها با یک بازی کمتر در رتبه سوم ایستاده اند. کالدرون که به نظر نمی رسید جاه طلب باشد و مثل یک مربی دوران گذار آمده بود روی جایگاه بزرگ شده برانکو بنشیند حالا اشراف خوبی روی ترکیب تیمش دارد. زوج بشار- وحید امیری در کنار مهره محوری مثل مهدی ترابی خطرناک هستند حتی اگر علی علی پور هنوز سایه ای از فصل های پیشینش باشد. بازگشت کمال کامیابی نیا آنها را در میانه میدان سرسخت تر می نماید و اطمینان کالدرون به جلال حسینی خط دفاع را منظم تر خواهد نمود تا قرمزها هم رویای فتح جام چهارم را داشته باشند و هم برای جام حذفی کمین نمایند.

در حالی به نیم فصل رسیده ایم که برخی تیم ها هنوز 13 بازی انجام داده اند و بسیاری روی بازی 14 مانده اند. برای همین معرفی قهرمان نیم فصل شاید منطقی نباشد. پنجشنبه استقلال در خانه میزبان ماشین سازی است، سپاهان در اصفهان از شاهین بوشهر پذیرایی می نماید و پرسپولیس به جم می رود تا دیداری نه چندان آسان را مقابل پارس جنوبی برگزار کند. این زمستان حتی اگر با فوتبال، داغ نگردد با حاشیه هایش آتشین خواهد شد!

منبع: عصر ایران

به "بُردن در هوا و زمین آلوده تهران!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بُردن در هوا و زمین آلوده تهران!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید