چگونه ویزای قبرس بگیریم؟

به گزارش وبلاگ تاوافی، قبرس یکی از پرطرفدارترین مقاصد توریستی است که گردشگران برای سفر به آنجا باید برای دریافت ویزا اقدام نمایند.

چگونه ویزای قبرس بگیریم؟

جمهوری قبرس، پس از دو جزیره ساردنی و سیسیل، سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه است که در معبر سه قاره اروپا، آسیا و آفریقا قرار گرفته است. این کشور به دو بخش قبرس شاقتصادی (بخش ترک نشین) و بخش یونانی تقسیم می گردد و هر دو زبان ترکی و یونانی زبان رسمی کشور محسوب می شوند.

علاوه، این جزیره زیبا دارای قدمتی 10,000 ساله بوده و در طول تاریخ شاهد استقرار و عزیمت تمدن های بسیاری بوده است. به همین علت علاوه بر آب و هوای معتدل در تمام طول سال، طبیعت زیبا و جاهای دیدنی قبرس باعث رونق هر چه بیشتر صنعت توریسم و حضور گردشگران از اقصی نقاط دنیا در آنجا شده است و تورهای قبرس را در صدر مقصدهای انتخابی گردشگران خارجی برای گذران تعطیلات قرار داده اند.

اگر شما نیز قصد سفر به قبرس را دارید، در وبلاگ تاوافی می توانید برترین و مقرون به صرفه ترین تور قبرس را در بازه زمانی مورد نظر خود جستجو نموده و تور دلخواهتان را از میان ده ها آژانس معتبر مسافرتی انتخاب کنید.

از آنجایی که قبرس عضو اتحادیه اروپا است و در آستانه پیوستن به پیمان شینگن قرار گرفته است، برای صدور ویزا مقررات بسیار سختی را لحاظ نموده است. البته دریافت ویزای قبرس برای آن دسته از افرادی که قصد دریافت ویزای شینگن در آینده را دارند، دارای اهمیت است. البته مدتی است که قبرس نیز مانند دیگر کشورهای اروپایی مراحل صدور ویزا مانند جمع آوری مدارک، معین وقت ملاقات و... را به کارگزار سفارت واگذار نموده است؛ بدیهی است تصمیم نهایی درباره صدور ویزا برعهده سفارت خواهد بود.

ویزای قبرستوضیح خدمات
انواع ویزاتوریستی، تجاری، تحصیلی و اقامت دائم
مراحل صدور ویزابه وسیله کارگزار سفارت
وقت سفارتدارد
مصاحبه و انگشت نگاریدارد
مدارک لازم برای صدور ویزامدارک شناسایی، اقتصادی و...
مدت زمان لازم برای صدور ویزاهشت روز کاری
سفارت/ کنسولگریدارد

ویزای توریستی قبرس

ویزای توریستی قبرس به صورت یکبار ورود و حداکثر برای مدت دو هفته به وسیله سفارت این کشور صادر می گردد.

مدارک لازم برای صدور ویزای توریستی قبرس

1) تکمیل فرم های درخواست به وسیله متقاضی ویزا (این فرم ها در آژانس های مسافرتی مورد تایید سفارت در دسترس مسافران قرار دارند.)

2) اصل و کپی شناسنامه (تمام صفحه ها) و کارت ملی متقاضی.

3) گذرنامه دارای اعتبار (حداقل 6 ماه).

4) دو قطعه عکس 4*6 رنگی با زمینه سفید و بدون روتوش.

5) بلیط هواپیما دو طرفه به نام متقاضی ویزا.

6) واچر رزرو هتل در قبرس.

7) گواهی اشتغال به کار متقاضی به زبان انگلیسی به همراه نسخه اصل به فارسی که در آن میزان حقوق ماهیانه، سمت شغلی و تاریخ شروع به کار به صورت دقیق ذکر شده است.

8) پرینت گردش حساب بانکی (شش ماه گذشته).

9) کپی گذرنامه و ویزاهای موجود متقاضی در گذرنامه دارای اعتبار.

10) کپی گذرنامه ها و ویزاهای قدیمی متقاضی.

11) ارائه سند مالکیت و قرارداد خرید ملک ویژه افرادی که در قبرس دارای ملک هستند.

12) دعوت نامه تجاری از شرکت قبرسی برای افرادی که به منظور انجام امور تجاری به قبرس سفر می نمایند.

13) تاییدیه حضور در کنفرانس به همراه ریز برنامه کنفرانس برای افرادی که به منظور شرکت در کنفرانس به قبرس سفر می نمایند.

14) متقاضیانی که برای ملاقات با بستگان خود قصد سفر به قبرس را دارند، الزامی برای رزرو و ارائه واچر هتل نداشته و کافی است تا سایر مدارک مانند دعوت نامه، کپی مدارک شناسایی خود و میزبان، تعهدنامه پذیرش مسئولیت یا گارانتی بانکی از جانب دعوت نماینده را ارائه نمایند.

15) افرادی که برای شرکت در مصاحبه سفارت خانه های خارجی به قبرس سفر می نمایند، باید علاوه بر مدارک فوق گواهی کتبی وقت مصاحبه را نیز برای توجیه علت سفر به قبرس ارائه نمایند.

شرایط و نکته ها

 • دارندگان گذرنامه های دیپلماتیک و خدمت نیازی از اخذ ویزا معاف هستند.
 • ارائه مدارک فوق تضمینی برای صدور ویزای ورود به قبرس ندارد.
 • مدارک فوق برای صدور ویزا فقط روزهای یکشنیه و چهارشنبه از ساعت 11 تا 12 پیش از ظهر به وسیله سفارت دریافت می گردد.
 • حضور شخص متقاضی در زمان تحویل مدارک الزامی است.
 • برای صدور ویزای قبرس در حدود هشت روز کاری زمان ضروری است، پس بهتر است تا به موقع اقدام گردد.
 • کلیه افرادی که مهر قبرس شاقتصادی (ترک نشین) را در گذرنامه خود دارند، بهتر است تا پیش از درخواست ویزا، گذرنامه خود را تعویض نمایند؛ زیرا در غیر اینصورت صدور ویزای قبرس جنوبی، یونان، ایتالیا و چند کشور دیگر اروپایی برای آن ها دشوارتر خواهد بود.
 • افرادی که به وسیله قبرس اروپایی (جنوبی) به این کشور سفر می نمایند، می تواند به صورت زمینی وارد قبرس شاقتصادی شوند؛ ولی خروج آن ها حتما باید از خاک قبرس جنوبی انجام گردد.
 • کلیه افرادی که مهر ویزای شینگن دو بار ورود را در گذرنامه خود دارند، به شرط ورود اول با آن ویزا می توانند بدون دریافت ویزا وارد قبرس جنوبی شده و به میزان به جای مانده از زمان ویزای خود در این کشور اقامت نمایند.
 • مسافران غیر اروپایی ملزم به ورود به خاک این کشور به وسیله مبادی معین شده مانند فرودگاه لارناکا یا پافوس ، یا بنادر لارناک آ، لیماسول، لاتسیس و پافوس هستند. سایر مبادی ورودی که تحت نظر دولت این کشور قرار ندارند، غیر قانونی بوده و جریمه های سنگینی مانند اخراج را در بر دارند.
 • شهروندان ایرانی از دریافت ویزا برای قبرس شاقتصادی معاف هستند، ولی حق ورود و بازدید از قبرس جنوبی را ندارند.
 • برای شهروندان ایرانی معمولا ویزا مطابق با برنامه سفر صادر می گردد و مسافر مجاز به تغییر برنامه سفر پس از صدور ویزا نیست.

هزینه صدور ویزا

طبق اعلام سفارت جمهوری قبرس در تهران هزینه صدور ویزای یکبار ورود به ازای هر نفر معادل 20 یورو و برای ویزای چند بار ورود معادل 60 یورو است که در زمان تحویل مدارک به صورت نقدی (به یورو) دریافت می گردد.

سفارت قبرس در ایران

 • نشانی: زعفرانیه، خیابان اعجازی (آصف)، خیابان حسینی، کوچه رازی، پلاک 9
 • پست الکترونیک: [email protected]
 • وب سایت: www.mfa.gov.cy
منبع: کجارو / vfsglobal.com / mfa.gov.cy / megatour.ir

به "چگونه ویزای قبرس بگیریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه ویزای قبرس بگیریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید