لاغری در 30 روز با دستور غذایی گوگل

به گزارش وبلاگ تاوافی، شرکت گوگل که از آن به عنوان غول اینترنتی جهان یاد می کنند مجموعه اپلیکیشن های خود موسوم به گوگل فیت را به روز کرده است و با در نظر دریافت چالش 30 روزه و ارائه برنامه های کاربردی مرتبط با آن، قول لاغری به کاربران می دهد.

لاغری در 30 روز با دستور غذایی گوگل

از هم اکنون تا انتها سال 2019 میلادی زمان زیادی باقی نمانده است و بسکمک از مردم ترجیح می دهند برنامه های مربوط به تناسب اندام و لاغری را به سال جدید موکول کنند و روزهای انتها سال را بدون دغدغه و نگرانی های مربوط به رژیم غذایی پشت سر بگذارند. گوگل از قول هایی که کاربران برای لاغر شدن و تناسب اندام به خود می دهند و بیشتر مواقع به آن عمل نمی کنند بخوبی باخبر است و به همین خاطر تصمیم گرفته به کاربران کمک کند تا بیشتر مراقب سلامت اندام خود باشند. این شرکت که از آن به عنوان غول اینترنتی جهان یاد می کنند مجموعه اپلیکیشن های خود موسوم به گوگل فیت را به روز کرده است و با در نظر دریافت چالش 30 روزه و ارائه برنامه های کاربردی مرتبط با آن، قول لاغری به کاربران می دهد.

ایده اصلی این است که با در نظر دریافت یک هدف جدید، هر 30 روز یکبار خود را به چالش بکشید و در این راستا به کمک قابلیت های اپلیکیشن مذکور از جمله دقایق فعالیت بدنی و فعالیت قلب نشان دهید که از 30 روز قبل بهتر عمل کرده اید.

یک چالش 30 روزه

گوگل برای به روزرسانی اپلیکیشن های خود با گروه بزرگی از پزشکان و متخصصان همکاری کرده است و هم اکنون از کاربران می خواهد از ابتدای سال جدید میلادی همراه با این اپلیکیشن فعالیت های خود را جلو ببرند تا بهترین نتیجه را به دست آورند. در این اپلیکیشن به توصیه پزشکان ومتخصصان اعلام شده است که برای ژانویه که اولین ماه میلادی محسوب می شود کاربر روی قابلیت فعالیت قلب متمرکز شود و هر چه او بیشتر ورزش کند و فعالیت های بدنی بیشتر انجام دهد، امتیاز بیشتری را در این بخش کسب خواهد کرد.

نسخه جدید سرویس گوگل به گونه ای طراحی شده است که اگر قرار باشد از برنامه 30 روزه تخطی کنید و به آن عمل نکنید، در طول ماه به شما یادآوری می کند و به صورت مرتب مشاوره های انگیزشی را در اختیار شما قرار می دهد تا از برنامه عقب نمانید. در این زمینه همچنین یک پوشش اینترنتی با هشتگ #Get Fit with Google هم راه اندازی شده است و کاربران جهانی و حتی سلبریتی ها نتیجه استفاده از سرویس جدید را از این طریق به اشتراک می گذاشتند تا معین شود چه کسی با برنامه گوگل توانسته است به اندام متناسب دست پیدا کند.

نخستین چالش 30 روزه از روز اول سال جدید آغاز نمی شود و بنابراین قرار نیست کاربران اروپایی و امریکایی از تاریخ یک ژانویه خود را درگیر این برنامه کنند. با وجود این کاربران پس از ورود به سرویس جدید گوگل خود را آماده می کنند تا پس از آنکه تعطیلات ابتدای سال سپری شد، دست به کار شوند. این سرویس روی اندروید، آیفون و فناوری های پوشیدنی که به سیستم عامل وییر اواِس مجهز شده اند ارائه می شود و همه کاربران می توانند به صورت رایگان به آن دسترسی داشته باشند.

گوگل در توضیحات مربوط به این سرویس که بر اساس آخرین استانداردهای علمی و پزشکی ارائه شده است، توضیح داد: این خدمات به کمک انجمن قلب امریکا (AHA) و سازمان بهداشت جهانی (WHO) تکمیل شده است و بر این اساس اگر شما در این سرویس بتوانید مجموع امتیازهای خود در بخش فعالیت قلب را برحسب فعالیت های بدنی اجرا شده به 150 امتیاز برسانید، می توانید خطر بروز حملات قلبی را به میزان قابل ملاحظه کاهش دهید، اختلالات خواب را رفع کنید و بهداشت روانی خود را به حداکثر برسانید.

گوگل فیت که نخستین بار چند سال قبل در اختیار کاربران قرار گرفت، برای اولین بار با این به روزرسانی به کاربران امکان می دهد در یک چالش 30 روزه بتوانند خود را به تناسب اندام برسانند و رژیم لاغری خود را به کمک آن پیش ببرند. گوگل حتی پیشنهادهایی در مورد چگونگی کسب امتیازات بیشتر در بخش فعالیت قلب هم ارائه کرده است که از مهم ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- با فرزندان خود فعالیت بدنی روزانه انجام دهید تا 2 امتیاز بیشتر کسب کنید.

- از برف و باران زمستانی نهراسید. اگر برف زمین را پوشانده است با ابزار مخصوص حیاط خانه را از برف تمیز کنید تا امتیاز بیشتر بگیرید. اگر حیاط خانه همسایه را هم تمیز کنید امتیاز دو برابر به دست می آورید.

- اگر زمستان امسال فرصت رفتن به کوهستان برای شما فراهم شد، ورزش های زمستانی از جمله اسکی اتفاقاتی هستند که می توانند امتیاز دو برابر را برای شما به ارمغان بیاورند.

تناسب اندام فناورانه

گوگل فیت تنها ابزار هوشمند جهانی فناوری مخصوص لاغری و تناسب اندام نیست و شرکت های دیگر هر کدام سعی کرده اند خدمات و ابزارهای کاربردی دیگری را در اختیار کاربران بگذارند. فیت کمپ از جمله این ابزارها محسوب می شود که در اصل یک کیسه بوکس هوشمند است و شما می توانید با هر ضربه ای که به آن وارد می کنید، در اپلیکیشن مربوطه که روی گوشی هوشمند نصب شده است میزان کالری مصرف شده را محاسبه کنید. این کیسه بوکس هوشمند برنامه های ورزشی روزانه را در اختیار شما قرار می دهد و با نمودارهای کاملاً دقیق نشان می دهد که سلامت بدن شما به چه سمتی می رود.

فلکسیت اپ اپلیکیشن هوشمند دیگری است که گزینه های بیشتری را در اختیار کاربران می گذارد و برای آن دسته از افراد ساخته شده است که تمایل دارند هنگام سفرهای مکرر و طولانی باز هم زیبایی اندام خود را از دست ندهند.

گفتنی استویتینگز موو دستگاه هوشمندی است که یک رویکرد کاملاً منحصر به فرد دارد: این سیستم تمام فعالیت های بدنی، تپش قلب، میزان کالری مصرف شده، نحوه خواب، میزان چربی مصرف شده در طول روز و... را به کمک یک دستبند ارزان و هوشمند ردیابی می کند و بر اساس آن برنامه دقیق متناسب با کاربر را در اختیار او قرار می دهد.

با این توضیحات باید پذیرفت که فناوری جهانی تناسب اندام را در دست گرفته است و از آموزش های آنلاین گرفته تا ردیاب های مخصوص بدنسازی و برنامه های تناسب اندام، همه را به صورت هوشمند در اختیار کاربران قرار می دهد. در سال های اخیر تلاش برای تغییر شکل روش های لاغری و بهبود نتایج حاصل از رژیم های مربوطه به کمک فناوری های هوشمند بسیار مشهود شده است. گجت های تناسب اندام مجهز به حسگرهای هوشمند از جمله این وسایل محسوب می شوند که تمایل کاربران برای انجام هر گونه فعالیت بدنی را بیشتر کرده اند. برخی از این ابزارها سطح فعالیت بدنی و برخی دیگر فعالیت بخش های مختلف بدن از جمله قلب را زیر نظر می گیرند. شبکه های اجتماعی نیز با پویش های مختلف و قابلیت های گوناگون، انواع سرویس های کاربردی را در اختیار کاربران قرار داده اند و ساعت های مچی هوشمند و دستبندهای الکترونیکی هم توانسته اند اثرات قابل ملاحظه در این زمینه برجا بگذارند. با این توضیحات کاربران پیش بینی می کنند در دهه سوم از هزاره دوم میلادی که تنها یک ماه تا آغاز آن باقی مانده است، رژیم های لاغری سنتی به طور کامل منسوخ می شوند.

منبع: ایران آنلاین

به "لاغری در 30 روز با دستور غذایی گوگل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاغری در 30 روز با دستور غذایی گوگل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید