وزیر ارشاد: پیش نویس وزارت ارشاد برای مدیریت نمایش خانگی مورد توافق قرار گرفته و ابلاغ خواهد شد

به گزارش وبلاگ تاوافی، وزیر فرهنگ می گوید که نظارت بر سریال ها در نمایش خانگی تنها محل اختلاف ما با صداوسیما است. البته پیش نویس وزارت خانه ما به نهادهای بالادستی ارائه شده که مورد توافق نیز قرار گرفته و به زودی ابلاغ خواهد شد.

وزیر ارشاد: پیش نویس وزارت ارشاد برای مدیریت نمایش خانگی مورد توافق قرار گرفته و ابلاغ خواهد شد

به گزارش تسنیم، اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه هیئت دولت، تازه ترین اخبار را در خصوص معین تکلیف نمایش خانگی بیان نمود. وی دو هفته قبل درباره حمایت از پلتفرم ها و نمایش خانگی نکاتی را بیان نمود که به نظر می رسید در واکنش به اظهارات رئیس ساترا بود.

طبق آخرین اخبار معاونت حقوقی ریاست جمهوری، در نامه ای خطاب به دکتر پیمان جبلی رییس رسانه ملی، مسئولیت صدور مجوز و تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی و نظارت بر آن را منحصرا بر عهده سازمان صدا و سیما دانسته و روی این امر تأکید داشته است. اما بعد از صحبت های وزیر فرهنگ زمزمه هایی مبنی بر رفتن نمایش خانگی از صداوسیما به وزارت فرهنگ شنیده می شود. وزیر فرهنگ در این خصوص به سؤالات ما پاسخ داد.

او با اشاره به اینکه آنچه که در بسترهای برخط نمایش خانگی پخش می شود، اعم از فیلم سینمایی، تئاتر، انیمیشن، موسیقی و... عمدتاً محصولاتی است که تحت نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، گفت که همه معترفند که محدوده اینها ذاتاً متعلق به وزارت ارشاد است. تنها موردی که محل اختلاف میان صداوسیما و وزارت فرهنگ بوده، بخش سریال است که آن هم موضوع نظارت بر آنها است که مطرح است.

اسماعیلی بیان نمود: مسائل مرتبط با نمایش خانگی تا سال 1399 برعهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود اما در انتهای دولت قبل مجلس در موضوع لایحه بودجه 1401 ورود کرد و سپس آن را در اختیار صداوسیما قرار داد. برای همین قبل از آنکه دولت تحویل ما شود، این حوزه در اختیار صداوسیما بود. اما بعد از اینکه مستقر شدیم، شورای محترم نگهبان در لایجه بودجه 1401 بر این مصوبه ایراد گرفت و حذف شد. در حال حاضر مسئولیت نهایی این حوزه در ابهام به سر می برد البته بخش سریال ها به همان نحو است.

وی گفت: در حال حاضر ما جلسات فشرده ای برای معین تکلیف این حوزه با نهادهای بالا دستی داشتیم و در نهایت پیش نویس وزارت فرهنگ تقدیم شد که مورد بررسی، جمع بندی و در نهایت توافق قرار گرفته و منتظر ابلاغ نهایی آن هستیم. از آنجایی که هنوز ابلاغ نهایی صورت نگرفته است، در حال حاضر دو سه روش داریم که فعلاً تا زمان ابلاغ نظارت سریال ها از طریق صداوسیما صورت بگیرد؛ راه چاره های میانی نیز وجود دارد. اما طبق اخباری که دارم مصوبه نهایی اجرا شده است و به زودی ابلاغ خواهد شد.

منبع: فرارو

به "وزیر ارشاد: پیش نویس وزارت ارشاد برای مدیریت نمایش خانگی مورد توافق قرار گرفته و ابلاغ خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر ارشاد: پیش نویس وزارت ارشاد برای مدیریت نمایش خانگی مورد توافق قرار گرفته و ابلاغ خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید