با این تست ژاپنی به عمق شخصیت خود پی ببرید

به گزارش وبلاگ تاوافی، خبرنگاران : با انجام تست شخصیت زیر می توانید به عمق شخصیت خود پی ببرید و ببینید واقعا چه کسی هستید.

با این تست ژاپنی به عمق شخصیت خود پی ببرید

به گزارش وبلاگ تاوافی به نقل از وبلاگ تاوافی، شرط می بندم کمتر تست شخصیت اینترنتی مانند چیزی که می خواهم به شما نشان دهم حاوی اطلاعات مفید باشد.

این تست با نام مکعب تست شخصیت شناخته می گردد و توسط روانشناسان ژاپنی در سال 2000 طراحی شده است. این تست اولین بار در Kokology پرفروش ترین کتاب سال نوشته تاداهیکو ناگائو منتشر شد.

این کتاب حاوی انواع مختلفی از بازی های روانشناسی است و این آزمایش ها طوری طراحی شده اند که به خواننده یاری کند بیشتر خود را بشناسد. مکعب تست شخصیت یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین تست های موجود در این کتاب است.

چه چیزی باعث می گردد این تست اینقدر خاص باشد؟

بسیار خب، برخلاف بیشتر کوئیز های تست شخصیت تست مکعب شما را مجبور می نماید به ناخود مطلع خود بروید تا دست روی چیز هایی بگذارید که خودتان هم از آن نا مطلع هستید.

با این تست می توانید به عمق شخصیت خود پی ببرید و ببینید واقعا چه کسی هستید.

آماده اید که امتحانش کنید؟

بسیار خب بیایید آغاز کنیم.

می خواهم چند چیز ساده مطرح کنم و شما هم سعی کنید آنچه می گویم را در ذهن خود تصور کنید بدون اینکه تحت تاثیر چیزی باشید به اولین تصویری که به ذهنتان می آید اعتماد کنید.

ابتدا خود را در یک کویر تصور کنید. کویر فوق العاده عظیم است. در این بیابان یک مکعب واقع شده است.

مکعب را دیدید؟ اندازه اش چقدر است؟ دقیقا کجاست؟ در شن ها مدفون شده یا روی سطح کویر واقع شده است؟ شناور است؟ چقدر عظیم است؟ آیا مکعب حرکت هم می نماید؟ از چه چیزی ساخته شده؟

کمی درباره اش فکر کنید و سپس به بخش بعدی بروید.

همینطور که مکعب را می بینید، متوجه می شوید یک نردبان نیز در کویر وجود دارد.

این نردبان از چه جنسی ساخته شده؟ بلندیش چقدر است؟ یک نردبان قدیمی است؟ موقعیتش نسبت به مکعب چیست؟

حالا تصور کنید یک اسب در کویر ظاهر می گردد.

آیا اسب اصلا حرکت می نماید؟ اگر بله به کدام جهت؟ چه شکلی است؟

اگر می خواهید آنچه می بینید را طراحی کنید، از اینکه نمی توانید یک اسب را به خوبی بکشید نگران نباشید. فقط کافیست جزئیات آنچه می بینید را به خاطر بسپارید و یا یادداشت کنید.

سپس گل ها را در کویر تصور کنید.

چه تعداد گل می توانید ببینید؟ موقعیت گل ها نسبت به دیگر چیز هایی که تصور نموده اید کجاست؟ از کجا روییده اند؟

امیدوارم با خود چتر داشته باشید - می خواهد طوفان بیاید.

می توانید ببینیدش؟ بادش قوی است؟ آیا طوفان دور است و یا درست نزدیک آن قرار دارید؟ آیا طوفان اصلا روی اسب، گل ها، مکعب و نردبان تاثیر گذاشته؟

همه این ها چه معنایی می توانند داشته باشند؟

سوال جادویی که مطئنم همین حالا در ذهن شما هم شکل گرفته و دوست دارید هرچه زودتر به جوابش دست پیدا کنید.

مکعب نشان دهنده ضمیر شما است

اگر مکعبی که تصور نموده اید عظیم است، احتمالا فردی هستید با اعتماد بنفس بالا. اگر مکعب کوچک است، احتمالا فردی خجالتی یا فروتن هستید.

اگر مکعب داخل زمین فرو رفته باشد بدان معنا است که فردی با برنامه هستید که به آینده دور فکر می نماید. اگر مکعب روی سطح زمین قرار گرفته باشد بدان معنا است که تفکر کار عملی دارید.

مکعب در حال حرکت نشان می دهد خارج از قاعده و قرار داد فکر می کنید.

نردبان نشان دهنده دوستانتان است

اگر در تصورتان نردبان مکعب را لمس نموده باشد، بدان معناست که به دوستان خود متصل هستید و برای حمایت روی آن ها حساب می کنید. اگر نردبان از مکعب جدا بود، بدان معناست که ترجیح می دهید مستقل باشید.

اگر نردبان پایین مکعب باشد، دوستانتان شما را فردی مقتدر می بینند. اگر نردبان در یک سطح با مکعب باشد، بدان معنا است که شما دوستانتان را در زندگی خود مقتدر می بینید.

اگر نردبان کوتاه باشد، بدان معنا است که ترجیح می دهید دایره دوستانتان را کوچک نگه دارید. اگر نردبانی بلند است، بدان معنا است که فردی برونگرا با تعداد زیادی دوست هستید.

اسب شریک ایده آلتان است

اگر اسبی که تصور کردید اسبی است قوی، بدان معنا است که شریکتان سخت کوش است و قابل اعتماد. اگر اسبی ظریف را تصور کردید، بدان معناست که شریک ایده آل شما کسی است که به ظاهر خود افتخار می نماید و از مورد توجه قرار دریافت لذت می برد.

اگر اسب از مکعب دور باشد و یا در جهت مخالف حرکت کند، بدان معنا است که از شریک حال حاضر خود دور هستید و یا با رسیدن به کسی که ایده آلتان است فاصله دارید.

گل ها نشان دهنده فرزندانتان هستند

تعداد گل هایی که تصور نموده اید، نشان دهنده تععاد فرزندانی است که دوست دارید داشته باشید. اگر گل ها به مکعب نزدیک باشند، بدان معناست که دوست دارید رابطه ای نزدیک با فرزندانتان داشته باشید و یا همین حالا هم دارید.

اگر گل ها از مکعب دور باشند، بدان معنا است که برایتان رابطه نزدیک داشتن با فرزندانتان زیاد مهم نیست.

طوفان نشان دهنده ترس های شما است

آیا طوفانی که تصور کردید در دوردست است؟ این یعنی زندگی با کمترین نگرانی را دارید. اگر طوفان نزدیک به مکعب باشد، بدان معناست که در آستانه روبرو شدن با بحران هستید.

اگر طوفان مستقیم روی مکعب باشد، مشکلاتتان همین حالا هم از پا درتان آورده.

نتیجه این تست برایتان چگونه بود؟ آیا جواب ها دقیق بود؟

منبع: اقتصادنیوز

به "با این تست ژاپنی به عمق شخصیت خود پی ببرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این تست ژاپنی به عمق شخصیت خود پی ببرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید