درمان کبد چرب با نسخه ابوعلی سینا

به گزارش وبلاگ تاوافی، ابوعلی سینا حکیم بزرگ ایرانی در کتاب قانون خود طرز تهیه شربت ساده و خاصی را آموزش داده که در درمان کبد چرب بسیار نافع و مجرب است همچنین در این مطلب با 12 دستورالعمل برای پیشگیری و درمان کبد چرب آشنا می شوید.

درمان کبد چرب با نسخه ابوعلی سینا

به گزارش وبلاگ تاوافی از تسنیم، امروزه بیماری کبد چرب تقریباً غالب افراد را درگیر خود کرده است و در حوزه پزشکی نوین غیر از تجویز برخی داروها که با عوارض جانبی همراه است، درمان خاصی که منتج به رفع کامل کبد چرب شود، وجود ندارد.

اما بر اساس آموزه های طب سنتی، بیشتر بیماری ها حتی برخی از بیماری های صعب العلاج، درمان های بسیار ساده و بر اساس اصلاح تغذیه و رعایت برخی از پرهیز ها دارند؛ جالب اینکه همین بیماری کبد چرب در انواع و اقسام خود حتی در موارد حاد و توسعه یافته آن که گاهی منجر به سیروز کبدی می شود، فرایند درمان ساده و بدون عارضه ای بر اساس دستورات طب سنتی دارد و در بیشتر موارد در صورت رعایت برخی تدابیر ساده و پرهیزات ارائه شده از سوی طبیب، مبتلایان به آن به راحتی در بازه زمانی حدود 2ماهه قابل درمان هستند.

اما یکی از درمان های ساده برای کبد چرب، مصرف روزانه شربت سکنجبین است البته باید توجه داشت که درمان های طب سنتی نمی تواند درمانی تک بعدی و صرفاً با مصرف یک ترکیب گیاهی دارویی باشد بلکه برای درمان و حصول نتیجه حتماً باید پرهیزات و تدابیر توصیه شده نیز دقیق اجرا شود مثلاً برای درمان کبد چرب، کنار مصرف شربت سکنجبین حتماً باید از مصرف آب یخ نیز پرهیز جدی داشت و هر لقمه غذا هم باید حدود 20 مرتبه جویده شود؛ سایر تدابیر ضروری برای درمان کبد چرب در انتهای همین مطلب آمده است.

ابن سینا طرز تهیه شربت سکنجبین را به صورت ساده در کتاب قانون خود به این صورت آورده است:

مواد مورد نیاز: سرکه طبیعی انگور یک واحد، عسل 2 واحد، آب 8 واحد

طرز تهیه: سرکه، عسل و آب را با هم ترکیب می کنیم و به روی حرارت قرار می دهیم تا با شعله ملایم بجوشد تا یک سوم آب آن بخار شود؛ حین جوشیدن کف آن را جدا کنید و می توانید یک دسته نعناع هم برای رنگ و طعم بهتر حین جوشیدن به آن اضافه کنید.

پس از آماده شده این شربت، آن را در یک ظرف شیشه ای در یخچال نگهداری کنید و برای هر وعده مصرف، یک سوم لیوان از این شربت را با دوسوم لیوان آب جوشیده ولرم مخلوط و مصرف کنید.

زمان مصرف: ترجیحاً با شکم خالی یا یک ساعت بعد از غذا.

تضمین سلامت کبد و درمان کبد چرب با این 12 دستورالعمل ساده:

پرهیز از مصرف آب یخ به ویژه در زمان هایی که دمای بدن بالاتر از حد طبیعی است مانند زمان خروج از حمام یا پس از فعالیت های سنگین ورزشی و بدنی

پرهیز از مصرف آب میان غذا و یک ساعت قبل و بعد از صرف غذا

جویدن کامل لقمه های غذا و پرهیز از سریع خوردن

اجتناب از مصرف روغن های مایع تراریخته موجود در بازار و جایگزینی آنها با روغن های سالمی مانند روغن زیتون، روغن کنجد، روغن ارده کنجد، روغن شحم گاوی، روغن دنبه و روغن زرد

پرهیز از مصرف نوشابه های گازدار و خیلی سرد

پرهیز از مصرف بی رویه بستنی ها به ویژه بستنی های صنعتی

اجتناب از مصرف مواد غذایی فراوری شده صنعتی حاوی مواد نگهدارنده ای مانند بنزوات سدیم

پرهیز از مصرف فست فودها و مواد کمپوتی و کنسروی

اجتناب از مصرف مواد غذایی لزج مانند ماکارونی صنعتی، لازانیا و پنیر پیتزا

مزمزه مقداری نمک طبیعی (سنگ نمک آسیاب شده) در ابتدا و انتهای غذا

انجام ورزش روزانه حداقل نیم ساعت

پرهیز از پرخوری و درهم خوری.

منبع: جام جم آنلاین

به "درمان کبد چرب با نسخه ابوعلی سینا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان کبد چرب با نسخه ابوعلی سینا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید