عوارضی که زیاد خوابیدن به سرمان می آورد

به گزارش وبلاگ تاوافی، برای انجام هر کاری باید حداعتدال آن رعایت شود زیرا زیاده روی در انجام هر کاری حتی خوابیدن می تواند عوارضی را برای فرد داشته باشد.

عوارضی که زیاد خوابیدن به سرمان می آورد

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری وبلاگ تاوافی، انسان ها به طور معمول برای رفع خستگی، تجدید قوا و سرحال شدن بعد از داشتن یک روزسخت کاری می خوابند؛ در کل هر فردی یک سوم عمرش را صرف خوابیدن می کند اما نکته حائز اهمیت این خواهد بود که انجام هرکاری بیش از حد طبیعی می تواند برای فرد آسیب زننده باشد که خوابیدن هم از این جمله کارهاست و معمولا افراد از عوارض این زیاده روی اطلاعی ندارند.

سردردهای صبحگاهی

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که با سردرد از خواب بیدار شده یا بعد از بیدار شدن دچار سردرد شوید.در وهله اول گمان می کنید ممکن است این سردرد علائم هشدار یک بیماری باشد، اما زمانی که به ساعت نگاه می کنید متوجه خواهید شد که سردردتان ناشی از خوابیدن زیاد است. زمانی که افراد بیش از حد طبیعی در شبانه روز می خوابند تعادل سروتونین بهم ریخته که این تغییرات در نهایت منجر به سردرد های صبحگاهی خواهد شد.

ضعف قوای جسمانی

معمولا در رختخواب بودن حس خوشایندی را به افراد منتقل می کند، اما هر چقدر افراد مدت زمان بیشتری را در رختخواب بگذرانند به دلیل تحرک کمی که در روز دارند ماهیچه هایشان به مرور ضعیف تر می شود. بی تحرکی تا حد بسیار زیادی استقامت بدن فرد را کاهش می دهد که در نتیجه این اتفاق خستگی مفرط را به همراه خواهد داشت.

پوکی استخوان

افرادی که زیاد می خوابند معمولا افراد بی تحرک و کم تحرکی هستند که این بی تحرکی سبب می شود تا استخوان های بدن به مرور زمان تحلیل رفته و 40 تا 70 درصد تراکم اولیه را از دست دهند. بی تحرکی را می توان یکی از عوامل موثر در افزایش بازجذب مواد درون استخوان ها دانست که در نهایت این امر می تواند منجر به بروز پوکی استخوان شود.

بیماری های قلبی

طبق مطالعات اجرا شده هر دو روز بی تحرکی یک بار در قیقه ضربان قلب فرد را افزایش می دهد هرچند این یک بار افزایش شاید در ابتدا اهمیت چندانی نداشته باشد، اما تکرار و افزایش تعداد دفعات ضربان قلب سبب خواهد شد تا میزان حجم خون در بدن فرد کاهش یابد و به دنبال آن مقدار خون حامل اکسیژن در بدن نیز کم شود که این امر می تواند برای فرد مسائل قلبی را به دنبال داشته باشد.

همچنین هزاران اثر منفی دیگر مانند افزایش استرس، افزایش خطر ابتلا به بیماری سنگ کلیه و التهابات ریوی را می توان برای زیاد خوابیدن در نظر گرفت. خواب طولانی مدت عوارض جبران ناپذیری به همراه دارد پس بهتر است مدت زمانی که در رختخواب می مانید، کاهش دهید.

منبع: وبلاگ تاوافی

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "عوارضی که زیاد خوابیدن به سرمان می آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوارضی که زیاد خوابیدن به سرمان می آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید