این خوراکی های سفید رنگ برای سلامت شما مفید هستند

به گزارش وبلاگ تاوافی، یک پژوهش نو نشان می دهد که گیاهان سفید حاوی مواد مغذی سودمند و ضروری گیاهی از جمله ویتامین ث، ویتامین دی، فیبر، پتاسیم و کلسیم هستند. در واقع مصرف سبزیجاتی که به صورت طبیعی سفیدرنگ هستند، به تامین بعضی از نیازهای ضروری بدن و در نتیجه سلامتی بیشتر یاری می نمایند.

این خوراکی های سفید رنگ برای سلامت شما مفید هستند

پیاز: ترکیبات ضد التھابی به نامquercetinدر پیاز وجود دارند که مسائل ناشی از آرتریت رو مرتفع تر می کنند و احتمال بروز سرطان، بیماری ھای قلبی و دیابت را کاھش داده و سیستم ایمنی بدن را هم تقویت می کنند.

سیب زمینی: تقریبا بیشتر افراد احتیاج روزانه خود به پتاسیم و فیبر رو تامین نمی کنند. سیب زمینی سفید، بیشتر از ھر سبزی و میوه، حاوی پتاسیم ھست و به میزان بقیه میوه ھا و سبزی ھا، فیبر دارد. ھمچنین سیب زمینی، حاوی ویتامین ث، ویتامین ب 6 و مهمیم ھست و میزان کمی ھم پروتئین با کیفیت بالا دارد.

گل کلم: در کنار سبزیجاتی مثل بروکلی، کلم وجوانه بروکسل، گل کلم هم دارای خواص بسیار مفیدی است. این سبزی حاوی ترکیبات سولفور است که با سرطان مبارزه نموده و بافت استخوانی رو قوی و سلامت رگ ھای خونی را ھم حفظ می نماید.

قارچ: قارچ ها انرژی کمی دارند و کلسترول و چربی و گلوتن هم ندارند. مقادیر سدیم آنها پایین است اما در عوض مقادیر زیادی سلنیوم، پتاسیم، ریبوفلاوین، نیاسین و ویتامین دی در خود جای داده اند. قارچ ها بعلاوه در فرد احساس سیری طولانی مدت به وجود می آورند و می توان از آنها برای کنترل وزن استفاده کرد.

سیر: سیر نه تنھا به غذاھا طعم بھتری می دھد بلکه گفته می گردد که به رویش مو و از بین رفتن آکنه و جلوگیری از سرماخوردگی و آنفلوانزا یاری می نماید. ترکیبات آنتی اکسیدان موجود در سیر هم به تقویت سیستم ایمنی بدن یاری می کنند. برای اینکه بتوانید از فعال ترین ماده موجود در سیر که آلیسین نام دارد، بهره ببرید باید قبل از اینکه سیر را بپزید و یا حرارت دھید، حبه ھای تازه آن را خرد نموده و در مجاورت ھوای آزاد قرار دھید تا برای مدتی بماند./

منبع: huffingtonpost

منبع: ایرنا زندگی

به "این خوراکی های سفید رنگ برای سلامت شما مفید هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این خوراکی های سفید رنگ برای سلامت شما مفید هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید